INVÁZIA KNIHOMOĽOV

Mestská knižnica v Ružomberku sa ani tohto roku nevyhla nočnej invázii Knihomoľov, zvláštneho to druhu Homo sapiens, pre ktorého sú knihy tou najlepšou potravou, samozrejme duševnou. Nás mimoriadne teší, že medzi tento druh patria aj naši žiaci, ktorí sa, okrem iného, nevedeli dočkať stretnutia s ružomberským rodákom, spisovateľom Jaroslavom Rezníkom. Andersenovské ponocovanie v mestskej knižnici bolo opäť netradičné. Obľúbený Večerníček doplietli hééérečky (pani učiteľky) tak, že sa nepozdával sympatickému pánovi sediacemu medzi divákmi, ktorý o sebe tvrdil, že on tú rozprávku napísal a tak najlepšie vie ako to má byť. Nevídali, to by o sebe mohlo povedať každý. A tak naše detváky zasypali dotyčného pána otázkami, na ktoré mohol správne odpovedať naozaj iba sám spisovateľ Jaroslav Rezník.

Pán Rezník sa prejavil ako výborný rozprávač a tak si nenechal ujsť príležitosť, porozprávať nám jeden z jeho novších príbehov. Vlastne len začiatok, lebo ostatné už mali za úlohu deti. Najprv bolo treba nájsť slová poukrývané v regáloch medzi knižkami a zostaviť z nich koniec príbehu a to nie hocijako. Jedna skupina si vylosovala hudobné spracovanie, iná pantomímu, veršovanie, dramatizáciu alebo rozprávanie. Podarilo sa, páčilo sa. Po tortičke od tiet z knižnice sme si v milionárskom kvíze overili, čo sme si zapamätali z rozprávania Jaroslava Rezníka.

Čas pokročil. Po stručnej hygienickej úprave nasledovalo siahodlhé ukladanie sa do spacákov pomedzi regále plné kníh. Až sa konečne celá knižnica zahalila do hlbokého spánku. Ráno ešte reflexie a o rok dovidenia, pán Andersen, prípadne niekto ďalší.

Fotogaléria

BESEDA S PRVÝM STUPŇOM

AKO SME DOTVÁRALI PRÍBEH

BESEDA S DRUHÝM STUPŇOM

About kronikaszs

Naša škola si v názve nesie DOTYK, pričom ako škola rodinného typu sa snažíme dotýkať ľudí najmä srdcom a ľudskosťou. Záleží nám na vedomostnom vzraste našich žiakov, ale aj na ich osobnostnom vývoji. Žiaci, ktorí našu školu opustia, sa neboja prijímať životné výzvy, vedia využiť svoj potenciál a talent v produktívnej činnosti.

Posted on 31. marca 2012, in Uncategorized and tagged , , , . Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: