POTULKY ZA POZNANÍM

Učiť sa dá všelijako, najlepšie však tak, aby si žiaci z učiva aj niečo pamätali. Hádam najlepší recept ako na to, je zažiť to, čo sa učíme na vlastnej koži. Taká fyzika, koľkokrát sa s ňou stretávame v bežnom živote a ani si to neuvedomujeme, stačí máličko a všetko je jasnejšie. Naši žiaci sa za zblížením sa s fyzikou vybrali do Martina do Centra popularizácie  fyziky a neľutovali.

Zaujímavá bola aj návšteva Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptonskom Mikuláši, kde si žiaci pozreli exponáty a dozvedeli sa odpovede na netradičné otázky. Ozaj, to že kukučka znáša vajíčka do cudzieho hniezda je všeobecne známa informácia. Ale prečo? Je naozaj “krkavčia mať”, alebo má na to iné dôvody?

Tretia návšteva bola trošku nadčasová. Na interaktívnej výstave Energie 3.tisícročia mali možnosť zamyslieť sa nad pominuteľnosťou energetických zdrojov našej matičky Zeme a v súvislsti s tým s možnosťami šetrenia spotreby jendotlivých energií a ako z názvu výstavy vyplýva oboznámili sa s niektorými alternatívnymi zdrojmi.

Ako je to s tou kukučkou? Video vám prezradí.

About kronikaszs

Naša škola si v názve nesie DOTYK, pričom ako škola rodinného typu sa snažíme dotýkať ľudí najmä srdcom a ľudskosťou. Záleží nám na vedomostnom vzraste našich žiakov, ale aj na ich osobnostnom vývoji. Žiaci, ktorí našu školu opustia, sa neboja prijímať životné výzvy, vedia využiť svoj potenciál a talent v produktívnej činnosti.

Posted on 4. apríla 2012, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: