DEŇ ZEME 2012 AJ S NETOPIEROM

Opäť ich boli plné stráne, parky, chodníky, cesty. Že čoho? No predsa odpadkov. Akoby ľudia nemali smetné koše, sídliská kontajnery, obce a mestá zberné dvory. Napadla mi otázka. Čo sa stane keď prestanú dobrovoľníci pravidelne odpratávať po neporiadnikoch všetok ten humus? Budeme musieť chodiť s lopatami v rukách, aby sme sa

pomedzi ne prebrodili? Pohybovať sa v skafandroch, aby nás nepožrali potkany? Kedy sa ľudia spamätajú? Pomohlo by nové prikázanie – NEZAHODÍŠ? Neviem!

Keďže situácia je taká, aká je, spestrili sme si aj tohtoročný Deň Zeme „veľkou zbierkou“ , pridali sme vysadenie 70 stromčekov  a obohatili svoje vedomosti o lese pútavou besedou. Do jednotlivých aktivít sa zapojili všetci žiaci našej školy. Príroda sa odmenila krásnym počasím, pani zriaďovateľka špekáčikmi a vychovávatelia SŠKD zábavnými aktivitami na popoludnie.

FOTOGALÉRIA 1.stupeň  FOTOGALÉRIA 2.stupeň

UŽITOČNÝ NETOPIER

Že je netopier skutočne užitočné zvieratko, sa deti dozvedeli 17.5. na zaujímavej besede s pánom Františkom Bernadovičom, bývalým členom horskej služby ,  pracovníkom Liptovského múzea a autorom knihy NETOPIERE, TAJOMNÍ OBYVATELIA JASKÝŇ.

 

Pán Bernadovič deti zaujal svojim rozprávaním o potulkách jaskyňami, zaujímavými príbehmi pri monitoringoch spôsobu života týchto zvláštnych cicavcov.

Deti sa dozvedeli veľa informácii aj o iných voľne žijúcich zvieratkách, ale hlavne o tom, ako prírodu chrániť a starať sa o ňu. Pán deťom predstavil  svoju vlastnú knihu o netopieroch a vysvetlil im ako sa zachovať v prípade, že dieťa príde do priameho kontaktu s netopiermi a inými zvieratkami, tak, aby im neublížili.

 

Beseda bola pre deti veľmi zaujímavá o čom svedčilo aj množstvo ich otázok.

About kronikaszs

Naša škola si v názve nesie DOTYK, pričom ako škola rodinného typu sa snažíme dotýkať ľudí najmä srdcom a ľudskosťou. Záleží nám na vedomostnom vzraste našich žiakov, ale aj na ich osobnostnom vývoji. Žiaci, ktorí našu školu opustia, sa neboja prijímať životné výzvy, vedia využiť svoj potenciál a talent v produktívnej činnosti.

Posted on 22. apríla 2012, in Uncategorized and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: